PČ-19. Nuliūdinti šeimininkai ir pirmieji Kirveliavičiaus įvarčiai

Pasaulio rankinio čempionate pirmuosius įvarčius įmetė Austrijos rinktinėje žaidžiantis lietuvis Romas Kirveliavičius. Tačiau austrams nepavyko sustabdyti vien pergales skinančios Norvegijos rinktinės. Pirmadienį trečią sykį laimėjo ne tik norvegai, bet ir Prancūzijos, Ispanijos, Kroatijos, Danijos ir Švedijos rankininkai.

Šešios komandos pasaulio čempionate dar neprarado taškų, bet pergalingai žygiuojnačių sąrašas pirmadienį sutrumpėjo. Iš jo buvo išbrauktos Vokietijos ir Makedonijos rinktinės.

Viena čempionato šeimininkių Vokietijos rinktinė sužaidė lygiosiomis 22:22 su Rusijos komanda. Berlyno arenoje 13,5 tūkstančio sirgalių palaikomi vokiečiai didžiąją mačo dalį pirmavo, o antrojo kėlinio pradžioje buvo įgiję 4 įvarčių persvarą. Likus žaisti 2 min. šeimininkai vis dar buvo priekyje dviem įvarčiais, bet paskutinėmis sekundėmis rusas Sergejus Kosorotovas tolimu metimu išlygino rezultatą.

„Esame nepaprastai nusivylę, tačiau neturime laiko krimstis. Jau po 24 valandų mūsų laukia kitos rungtynės su Prancūzija“, – blogas mintis šalin vijo Vokietijos rinktinės treneris Christianas Prokopas.

Makedonai pirmąją nesėkmę patyrė iki tol nesuklupusių komandų dvikovoje – pralaimėjo daug geriau žaidusiai Kroatijos rinktinei 22:31.

Pirmadienį atkakliai kovojo ne vien vokiečiai ir rusai. Egipto rankininkai tik paskutinėmis minutėmis įrodė pranašumą prieš Amerikos čempionę Argentinos rinktinę 22:20.

Dviejų įvarčių skirtumu baigėsi dar vienas mačas, kuriame Brazilijos komanda įveikė Serbijos ekipą 24:22. Brazilai tvirtus pergalės pamatus pasidėjo dar pirmojo kėlinio viduryje, kai įmetė net 6 įvarčius be atsako ir nutolo 9:3. Serbai neiškart atsigavo po šio nokdauno, o jų bandymas vytis nebuvo sėkmingas.

Favoritams nervus patampė dvi šiame čempionate nelaimėjusios Tolimųjų Rytų komandos. Japonijos rankininkai po pirmojo kėlinio net pirmavo prieš Europos čempionę Ispanijos rinktinę 11:10, bet po pertraukos susikaupę ispanai nugalėjo 26:22. Pasaulio čempionė Prancūzijos ekipa ilgiau nei kėlinį kankinosi žaisdama su Korėjos rinktine (36-ąją min. rezultatas buvo lygus 19:19). Vis dėlto ir prancūzai sugebėjo palaužti azijiečių pasipriešinimą ir šventė pergalę 34:23.

Austrijos rankininkai pralaimėjo Norvegijos komandai 24:34, o R.Kirveliavičius įmetė 2 įvarčius.

Per dvejas pirmąsias rungtynes R.Kirveliavičius beveik nežaidė komandai puolant, bet po netikėto pralaimėjimo čiliečiams į kampą įspaustas Austrijos rinktinės treneris Patrekuras Johannessonas buvo priverstas ieškoti slaptų ginklų. Vis dėlto naujovės austrų neišgelbėjo – jie tik apie 20 min. žaidė lygiai, o paskui buvo priversti žvelgti į lėtai, bet nuosekliai tolusių norvegų nugaras.

Didžiausiu 18 įvarčių skirtumu laimėjo Švedijos ir Islandijos komandos. Švedai sutriuškino Angolos rinktinę 37:19, islandai – Bachreino ekipą 36:18.

5

Net penkias pasaulio čempionate žaidžiančias komandas treniruoja Islandijos rankinio specialistai. Įdomu, kad trys iš šių ekipų pateko į vieną grupę. Islando Gudzmunduro Gudzmundssono vadovaujama Islandijos rinktinė pirmadienį susitiko su Arono Kristjanssono treniruojama Bachreino rinktine, o trečiadienį susitiks su Daguro Sigurdzssono treniruojama Japonijos rinktine.

Krisjanas Andressonas dirba su Švedijos, Patrekuras Johannessonas – su Austrijos rankininkais.

3 turas

A grupė (Berlynas)

Serbija – Brazilija 22:24 (11:14). Marseničius 5, Radivojevičius 5/ Toledo 5. 10211 žr.

Rusija – Vokietija 22:22 (10:12). Dibirovas 8/ Gensheimeris 8. 13500 žr.

Prancūzija – Korėja 34:23 (17:16). Remili 7/ T.Kangas 7. 10331 žr.

Lentelė: 6 – Prancūzija, 5 – Vokietija, 4 – Rusija, 2 – Brazilija, 1 – Serbija, 0 – Korėja.

B grupė (Miunchenas)

Islandija – Bachreinas 36:18 (16:10). Gunnarssonas 8/ Merza 5. 6000 žr.

Kroatija – Makedonija 31:22 (16:11). Duvnjakas 6/ Manaskovas 6. 9800 žr.

Ispanija – Japonija 26:22 (10:11). Sole 8/ Tokuda 7. 7300 žr.

Lentelė: 6 – Ispanija, Kroatija, 4 – Makedonija, 2 – Islandija, 0 – Japonija, Bachreinas.

C grupė (Herningas)

Tunisas – Čilė 36:30 (18:15). Chouirefas 7, Soussi 7/ Er.Feuchtmannas 8, Salinasas 8. 3247 žr.

Norvegija – Austrija 34:24 (16:13). Sagosenas 8, Jondalas 7/ Božovičius 7. 8716 žr.

Danija – Saudo Arabija 34:22 (17:11). M.Landinas 7/ Moj.Al Salemas 4. 12157 žr.

Lentelė: 6 – Danija, Norvegija, 2 – Austrija, Tunisas, Čilė, 0 – Saudo Arabija.