PČ-19. Danija – pasaulio čempionė!

Danijos rankininkai nenuvylė keliolikos tūkstančių sirgalių, sekmadienį užpildžiusių Herningo arenos tribūnas. Danijos rinktinė pasaulio čempionato finalo rungtynėse sutriuškino Norvegijos komandą 31:22 ir pirmą kartą iškovojo aukso medalius. Bronzos apdovanojimai buvo įteikti Prancūzijos rankininkams.

Danijos rinktinė per pasaulio čempionatą laimėjo visas 10 rungtynių. Danai nė viename mače neprivertė savo sirgalių jaudintis iki paskutiniųjų minučių, o finale turnyro šeimininkams viskas irgi ėjosi kaip per sviestą – Norvegijos komanda buvo sutriuškinta 31:22 (18:11).

Norvegai priešinosi tik kelias minutes, bet pirmajam kėliniui nė neįpusėjus rezultatas pradėjo sparčiai augti danų naudai: 6:4, 9:5, 13:8, 17:10. Per pirmąjį kėlinį įgyta septynių įvarčių persvara užtikrino, kad danų sirgaliai pergalės dainas galėjo užtraukti jau per pertrauką.

Čempionų komandoje rezultatyviausiai žaidė 7 įvarčius įmetęs Mikkelis Hansenas. Jis tapo ir rezultatyviausiu viso turnyro rankininku (72 įvarčiai).

Danijos rinktinė dukart buvo Europos čempionė (2008 ir 2012 m.), 2016 metais laimėjo Rio de Žaneiro olimpinių žaidynių aukso medalius, bet pasaulio čempione tapo pirmą kartą. Iki šių metų danai pasaulio pirmenybėse buvo laimėję tris sidabro ir vieną bronzos medalių komplektą.

Beje, šiais metais Danijos rinktinėje žaidė net šeši rankininkai, 2011 ir 2013 metais atstovavę savo šaliai pralaimėtuose pasaulio pirmenybių finaluose.

Norvegijos rinktinė laimėjo tik antruosius didžiųjų turnyrų medalius. Užpernai norvegai irgi žaidė pasaulio pirmenybių finale, bet jame nusileido Prancūzijos komandai.

Daugiausiai kartų – šešis – pasaulio čempione tapo Prancūzijos rinktinė. Po keturis kartus aukso medaliais buvo apdovanoti Švedijos ir Rumunijos, tris – Vokietijos, po du – Rusijos ir Ispanijos, po vieną – SSRS, Jugoslavijos, Čekoslovakijos ir Kroatijos rankininkai.

Pasaulio čempionės vardą praradusiai Prancūzijos rinktinei paguodos prizu tapo bronzos medaliai. Prancūzai mažajame finale nugalėjo vokiečius 26:25 (9:13).

Ir Prancūzijos, ir Vokietijos rankininkai kėlė didesnius tikslus, tad jų rungtynės dėl trečiosios vietos baigėsi gana simboliškai. Paskutinę minutę esant lygiam rezultatui 25:25, iš pradžių kamuolį prarado prancūzai, paskui tuo pačiu atsakė vokiečiai, o bronzinį įvartį paskutinę akimirką įmetė ryškiausia „mėlynųjų“ žvaigždė Nikola Karabatičius, kuris turnyro pradžioje dėl traumos net nebuvo įtrauktas į paraišką ir tik pirmojo etapo pabaigoje pakeitė susižeidusį komandos kapitoną Cedricą Sorhaindo.

Prancūzijos rinktinė pasaulio pirmenybėse iškovojo jau 11-ąjį medalių komplektą. Prancūzų taupyklėje dabar yra šeši aukso, vienas sidabro ir keturi bronzos medaliai. Pagal medalių skaičių Prancūzijos ekipa pavijo Švedijos komandą, kuri pasaulio pirmenybių medalius irgi laimėjo 11 kartų (keturis aukso, tris sidabro ir keturis bronzos).

Šeštadienį buvo sužaistos rungtynės dėl žemesnių vietų. Rungtynėse dėl penktosios vietos Švedija nugalėjo Kroatiją 34:28 (16:13), rungtynėse dėl septintosios vietos Ispanija įveikė Egiptą 36:31 (17:18).

Net septynias pirmąsias vietas užėmė Europos šalių rinktinės, o tarp kitų žemynų komandų geriausiai pasirodė Egipto rankininkai. Beje, Egiptas bus 2021 metų pasaulio čempionato šeimininkas.

Danijos rinktinė gavo ne tik pasaulio pirmenybių aukso medalius, bet ir dar vieną vertingą prizą – kelialapį į 2020 metų Tokijo olimpines žaidynes.

Pasaulio čempionate 2-7 vietas užėmusios Norvegijos , Švedijos, Kroatijos ir Ispanijos rinktinės iškovojo teisę žaisti olimpiniame atrankos turnyre, kuris bus surengtas 2020 metų balandį. Tiesa, olimpinės atrankos dar bus galima išvengti, nes dėl tiesioginių kelialapių į Tokiją rankininkai taip pat kovos žemynų pirmenybėse.

Finalas

Danija – Norvegija 31:22 (18:11). M.Hansenas 7, M.Olsenas 5, Mensah 4, Lauge 4, Svanas 4, Zachariassenas 3, M.Landinas 3, Orisas 1/ Jondalas 9, Johannessenas 3, Sagosenas 3, Bjornsenas 2, Rodas 2, Myrholas 1, Overby 1, Reinkindas 1. 15000 žr.

Dėl 3-4 vietų

Prancūzija – Vokietija 26:25 (9:13). Mahe 7, Fabregas 3, N‘Guessanas 3, Abalo 3, Memas 2, N.Karabatičius 2, Richardsonas 2, Remili 2, Guigou 1, Porte‘as 1/ Gensheimeris 7, Druxas 4, Kohlbacheris 3, Wiencekas 2, Wiede 2, Fathas 2, Pekeleris 1, Weinholdas 1, Grotzki 1, Musche 1, Bohmas 1. 14121 žr.

Dėl 5-6 vietų

Švedija – Kroatija 34:28 (16:13). Ekbergas 6, A.Nilssonas 5/ Stepančičius 5, Šipičius 4. 6075 žr.

Dėl 7-8 vietų

Ispanija – Egiptas 36:31 (17:18). Canellasas 9, Solė 7, Entrerriosas 5/ El Ahmaras 7, Šebibas 6. 5318 žr.

Didžiųjų vyrų rankinio turnyrų prizininkai (šį dešimtmetį)