Lietuvos taurė. „Garliava“ finalo varžoves pranoko visa galva

Lietuvos moterų rankinio sezono lyderė „Garliava“ nepaliko nė mažiausios abejonės, kad yra labiausiai verta iškovoti šalies taurę. Sekmadienį Alytuje finalo rungtynėse „Garliava“ sutriuškino Kauno „Žalgirį“ 36:24 (23:12) ir po metų pertraukos susigrąžino Lietuvos taurę.

Geriausia nugalėtojų komandos žaidėja išrinkta 6 įvarčius įmetusi 18-metė Martyna Ustilaitė. Dar rezultatyviau žaidė po 7 kartus pasižymėjusios Karolina Sparnauskaitė ir Kamilė Bušaitė.

Garliavos komanda Lietuvos taurę iškovojo ketvirtąjį kartą. Šis prizas garliaviečių rankose jau buvo 2011, 2020 ir 2021 metais. Pernai taurę laimėjo „Žalgiris“.

Sekmadienį garliavietės finalo intrigą sunaikino ilgai nedelsdamos. Jos įmetė du pirmuosius rungtynių įvarčius ir nė sykio neleido varžovėms išlyginti rezultato. Maža to, į kiekvieną „Žalgirio“ taiklų metimą „Garliava“ atsakydavo bent dviem įvarčiais ir vis didino persvarą 9:3, 13:5, 16:6. Antrajame kėlinyje pranašumas buvo padidėjęs iki 15 įvarčių 33:18.

Praėjusį kartą finalo rungtynės dviženkliu skirtumu baigėsi 2016 metais, kai „Žalgiris“ nugalėjo Vilniaus „Eglę-Šviesą“ 47:32.