BRL. Lietuvos komandos namie estus nugalėjo, išvykose pralaimėjo

Baltijos vyrų rankinio lygoje šeštadienį įvyko ketverios rungtynės, kuriose Lietuvos komandos žaidė su Estijos klubais. Dvi Vilniaus komandos žaidė namie ir svečius nugalėjo. Tuo tarpu Kauno ir Klaipėdos rankininkai rungtyniavo Estijoje ir patyrė pralamėjimus.

B grupėje Vilniaus „Šviesa“ įveikė „Tallinn“ klubą 38:27 (20:13), o Vilniaus „Amber“ – „Tapa“ rankininkus 32:31 (13:17).

„Šviesa“ žaidė be kelių pagrindinių rankininkų, o komandos draugai suteikė ypač daug galimybių 19-mečiui Mantui Urvikiui. Jaunasis eišiškietis įmetė net 18 įvarčių ir pasiekė Baltijos lygos rezultatyvumo rekordą.

A grupėje Klaipėdos „Dragūnas“ pripažino Rasiku „Mistra“ pranašumą 32:35 (15:21), Kauno „Granitas“ nusileido Baltijos lygos čempiono vardą ginančiam „Viljandi“ 26:34 (13:21).

Sekmadienį komandos apsikeis varžovais ir žais paskutiniąsias Baltijos lygos grupių turnyrų rungtynes. Tiesa, visos atkrintamųjų varžybų dalyvės jau aiškios. Taip pat jau aišku, kad ketvirtfinalyje susitiks Pylvos „Serviti“ – „Granitas“ ir Duobelės „Tenax“ – „Dragūnas“.

A grupėje dvi pirmąsias vietas užsitirkinusių „Viljandi“ ir „Mistra“ varžovės bus „Šviesa“ ir „Tapa“. Tačiau poros paaiškės sekmadienį per „Šviesos“ ir „Tapa“ rungtynes.

.

Vasario 25 d.

A grupė

„Viljandi“ – Kauno „Granitas“ 34:26 (21:13).

„Viljandi“: Koksas 9, Voika 5.

„Granitas“: Jurkevičius 5, Lazauskas 5, Štarolis 4, Grigas 3, Eiva 3, Pauša 2, Kairys 2, Montvilas 1, Rinkevičius 1.

.

Rasiku „Mistra“ – Klaipėdos „Dragūnas“ 35:32 (21:15).

„Mistra“: Naumenko 6, Ausas 5, Orlovskis 5, Buinenko 5.

„Dragūnas“: Šmantauskas 12, Simonavičius 7, Kairys 3, Drakšas 3, Plachotinas 2, Lapiniauskas 2, Biknius 2, Koržukas 1.

.

B grupė

Vilniaus „Amber“ – „Tapa“ 32:31 (13:17).

„Amber“: Šymnčukas 7, Citko 6, M.Aukštikalnis 5, Stvolas 4, Bogdiunas 3, Sedčenko 3, Ivančenko 3, Ivanauskas 1.

„Tapa“: Oolupas 8, Berežnyj 7, Rattelis 5.

Vienintelėse šeštadienį atkakliai vykusiose rungtynėse „Amber“ antrojo kėlinio pradžioje atsiliko 13:18, bet 40-ąją min. išlygino rezultatą 20:20. Ruungtynių pabaigoje „Tapa“ vėl atsidūrė arčiau pergalės – likus žaisti dvi minutes pirmavo 31:29. Nors šeimininkų padėtį apsunkino priešpaskutinę minutę Pijaus Gatelio gauta raudona kortelė, „Amber“ ne tik sugebėjo apsiginti nuo varžovų atakų, bet ir išplėšė pergalę. Lemiamą įvartį jau po finalo sirenos pelnė baudinį įmetęs Jahoras Šymančukas.