EL. „Vokiška“ taurė iš Berlyno išvežta į Flensburgą

Vokietijos klubų pergalių tradiciją vyrų rankinio Europos lygos turnyre pratęsė „Flensburg-Handewitt“. Sekmadienį Hamburge antrojo pagal rangą žemyno turnyro finale „Flensburg-Handewitt“ nugalėjo pernai šį prizą laimėjusią Berlyno „Füchse“ komandą 36:31 (15:14).

Trečiąją vietą užėmė Manhaimo „Rhein-Neckar Löwen“, mažajame finale nugalėjęs vienintelę į finalo ketvertą patekusią ne Vokietijos komandą Bukarešto „Dinamo“ 32:31.

Šeštadienį pusfinalyje „Flensburg-Handewitt“ įveikė „Dinamo“ 38:32 (šioms rungtynėms teisėjavo Vaidas Mažeika ir Mindaugas Gatelis), „Füchse“ – „Rhein-Neckar Löwen“ 33:24.

Finalo rungtynėse „Flensburg-Handewitt“ lemiamą persvarą įgijo antrojo kėlinio viduryje, kai per kelias minutes nutolo penkiais įvarčiais. „Füchse“ susigrąžinti iniciatyvos nesugebėjo.

Šlezvige-Holšteine esančių Flensburgo ir Handevito miestų komanda Europos turnyruose šventė šeštąją pergalę. „Flensburg-Handewitt“ yra tapęs ir Čempionų lygos nugalėtoju, o turnyrą, kuris dabar vadinamas Europos lyga (anksčiau buvo EHF taurė), laimėjo antrąjį kartą (pirmąjį – 1997 metais).

„Fleneburg-Handewitt“ pratęsė turtingas Vokietijos klubų tradicijas. Vokietijos klubai šiame amžiuje per 23 sezonus EHF taurės laimėtojais arba Europos lygos nugalėtojais tapo 20 kartų. Tarp vokiečių buvo įsiterpę tik „Barcelona“ (2003 m.), „Szeged“ (2014 m.) ir Lisabonos „Benfica“ (2022 m.).

Per pastaruosius devynis sezonus net penkis kartus finale susitiko du Vokietijos klubai. Turnyro rekordininkai yra po keturis titulus iškovoję „Magdeburg“, Giopingeno „Frisch Auf“ ir „Kiel“. „Füchse“ šį prizą laimėjo tris kartus.

„Flensburg-Handweitt“, kuris šį sezoną Vokietijos lygoje užsitikrino trečiąją vietą, kitą sezoną vėl turės žaisti Europos lygoje. Tuo tarpu „be penkių minučių“ Vokietijos vicečempionas „Füchse“ kitą sezoną rungtyniaus Čempionų lygoje. „Füchse“ jau užsitikrino bent antrąją vietą ir dar turi miglotą aritmetinę galimybę pavyti bundeslygos lyderį „Magdeburg“ klubą.

.

Finalas

„Flensburg-Handewitt“ – Berlyno „Füchse“ 36:31 (15:14). Jakobsenas 7, Pylickas 6, Jorgensenas 6, Molleris 6, Hansenas 5 / Tollbringas 7, Gidselis 6, Anderssonas 5, Lindbergas 5.