ČL. Finale susirems Djoro ir Bytighaimo rankininkės

Stipriausios Europos moterų rankinio komandos vardą susigrąžinti bandanti Djoro „Audi“ ir pirmą kartą finalo ketverte žaidžianti „Bietigheim“. Šios dvi ekipos sekmadienį kovos Čempionių lygos finale.

Budapešte vykstančiame Čempionių lygos finalo ketverto turnyre šeštadienį įvyko pusfinalio rungtynės. Jose Djoro „Audi“ nugalėjo „Esbjerg“ komandą 24:23 (13:9), „Bietigheim“ – „Metz“ ekipą 36:29 (14:15). Pralaimėjusios komandos kovos dėl trečiosios vietos.

„Audi“ iki Čempionių lygos finalo nuriedėjo jubiliejinį dešimtąjį kartą. Djoro komanda penkis kartus (2013, 2014, 2017, 2018 ir 2019 m.) tapo Čempionių lygos nugalėtoja, kitus keturis kartus pralaimėjo lemiamas rungtynes.

„Bietigheim“ pirmą kartą žaidžia finalo ketverte ir nutraukė labai ilgą vokiečių tylos laikotarpį. Pastaroji finale, tuo metu dar Čempionių taurės, žaidusi Vokietijos komanda 1992 metais buvo „Lutzellinden“.

.

Djoro „Audi“ – „Esbjerg“ 24:23 (13:9). Nze Minko 6, Szollosi 4 / Mork 6, Reistad 5.

Esbjergo komanda įmetė tris pirmuosius įvarčius ir „Audi“ jau 4-ąją min. paprašė minutės pertraukėlės. Nors po jos žaidimas pasikeitė neiškart, Djoro rankininkės pakeitė įvykių eigą ir persvėrė rezultatą 7:5. „Esbjerg“ sugrąžinus lygsvarą, švieslentėje labai ilgai degė skaičiai 7:7, bet paskui „Audi“ plieninė gynyba padėjo šiai komandai dar iki pertraukos sukaupti keturių įvarčių persvarą. Kova nebuvo baigta. Antrajame kėlinyje Esbjergo rankininkės priartėjo 20:21, paskutinėmis minutėmis, atsilikdamos 22:23, rengė dvi atakas, tačiau rezultato neišlygino. Paskutinėmis sekundėmis „Esbjerg“ vėl perėmė kamuolį, bet po greitos atakos prieš pat sireną atliktą metimą atrėmė „Audi“ vartininkė Sandra Toft.

.

„Bietigheim“ – „Metz“ 36:29 (14:15). Smits 9, Kudlacz 6, Gassama 5, Dulfer 5 / Valentini 5, Vinter 5.

Iki antrojo kėlinio vidurio aikštėje vyko labai lygi kova. Pirmaujanti komanda kelis kartus keitėsi, o skirtumas nebuvo didesnis negu du įvarčiai. Antrojo kėlinio viduryje žaidimo vadžias perėmė Bytighaimo rankininkės. Jos, po trijų iš eilės įvarčių, nutolo 25:21, paskui padidino persvarą 27:22 ir neleido varžovėms atsitiesti.