Svetur. Antanavičius čempionu netapo

Austrijos lyga

Finalo trečiosios rungtynės (serija iki 2 pergalių)

Hardo „Alpla“ (Antanavičius 1) – „Linz“ 30:31 (po pratęsimo; 13:16, 27:27). Serija 1:2.

Austrijos čempiono vardas atrodė ranka pasiekiamas… Tačiau reguliariojo sezono nugalėtojas ir finalo serijos favoritas „Alpla“ klubas, kuriam atstovauja Karolis Antanavičius, laimėti svarbiausių rungtynių nesugebėjo.

Trečiadienį trečiosiose finalo rungtynėse „Alpla“ savo aikštėje po pratęsimo nusileido „Linz“ komandai, kuri reguliariajame sezone užėmė vos aštuntąją vietą.

Per lemiamą dvikovą „Alpla“ didžiąją rungtynių dalį buvo priversta vytis varžovus, antrajame kėlinyje nuo svečių kelis kartus atsiliko keturiais įvarčiais. Nors antrojo kėlinio paskutinėmis sekundėmis baudinį įmetusi „Alpla“ išlygino rezultatą 27:27, o per pratęsimą išsiveržė į priekį 29:27, Hardo sirgaliai džiūgavo trumpai. Linco rankininkai įmetė keturis įvarčius paeiliui ir po kelių minučių pasipuošė aukso medaliais.

„Linz“ atkrintamųjų varžybų ramybę sudrumstė antrus metus paeiliui. Pernai „Linz“ reguliariajame sezone užėmė septintąją vietą, tačiau taip pat pateko į finalą. Tiesa, praėjusiais metais finalo serijoje Linco komanda nusileido Vienos „Insignis“ rankininkams.

Linco komanda šalies čempione tapo aštuntąjį kartą, bet titulą susigrąžino po ilgos pertraukos. Praėjusius septynis aukso medalių komplektus „Linz“ iškovojo praėjusiame amžiuje, septintąjį – 1996 metais.

Septyniskart Austrijos čempionė „Alpla“ aukso medalius pastarąjį kartą laimėjo 2021 metais, prieš pat atvykstant Antanavičiui. Užpernai Hardo komanda suklupo finale, pernai jau ketvirtfinalyje pralaimėjo ne kam kitam, o „Linz“ ekipai.

Šį sezoną Antanavičius žaidė 30 rungtynių, įmetė 123 įvarčius, gavo 4 raudonas korteles ir 35 kartus buvo pašalintas 2 minutėms.

„Alpla“ šiais metais patyrė nesėkmę ir Austrijos taurės turnyre. Praėjusių metų taurės laimėtoja „Alpla“ pusfinalyje nusileido Švaco „Tirol“ rankininkams.

„Vöslau“, kurioje žaidžia Romas Kirveliavičius, Austrijos lygos reguliariajame sezone užėmė devintąją vietą ir turėjo žaisti išlikimo grupėje dėl 9-12 vietų. Keturių silpniausių komandų turnyre „Vöslau“ buvo stipriausia ir be didelio vargo apgynė devintąją vietą.

Kirveliavičius per sezoną žaidė 26 rungtynes, įmetė 51 įvartį, gavo 5 raudonas korteles ir 28 kartus buvo pašalintas 2 minutėms.